یکشنبه 5 بهمن 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رییس بنیاد نخبگان استان لرستان:
تکریم مفاخر نهادینه‌شدن فرهنگ نخبگانی را در پی دارد

امیری با اشاره به نقش مهم برنامه‌های تکریم در اشاعه فرهنگ نخبگی، گفت: این برنامه‌ها سبب آگاهی‌بخشی به سیستم اداری استان درباره توان نخبگان بومی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛به منظور زمینه‌سازی برای اثرگذاری بیشتر جامعه نخبگانی در بخش‌های مورد نیاز استان و افزایش هم‌افزایی و تعامل بین‌دستگاهی، رییس بنیاد نخبگان استان لرستان با استاندار دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، حمزه امیری؛ رییس بنیاد نخبگان استان لرستان،اثرگذاری نخبگان در حل پروژه‌های راهبردیرا از ضرورت‌های استان دانست و با اشاره به نقش مهم استانداری در حمایت از فعالان حوزه علم و فناوری، گفت: زمینه‌سازی برای اثرگذاری، مهمترین نیاز نخبگان است.

وی تصریح کرد: مطابق با سیاست‌های کلی نظام علمی و فناوری کشور، همچنین نیازسنجی‌های انجام‌شده توسط بنیاد نخبگان استان در جهت شناسایی مسائل واقعی استان، طی سالیان اخیر اقدامات مؤثری در استان برای تحقق اثرگذاری نخبگان انجام شده است که البته انتظار می‌رود سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز در معرفی پروژه‌های راهبردی به نخبگان بیش از گذشته همکاری و تعامل داشته باشد.

امیری با اشاره به ضرورت برگزاری برنامه‌های فرهنگی، اظهار داشت: تکریم و الگوسازی از سرآمدان و برجستگان استان با هدف ارتقاء منزلت اجتماعی، مرجعیت علمی نخبگان و ارائه مهارت‌های حرفه‌ای آنان به استعدادهای‌برتر امری الزامی است. علاوه بر آن، شناساندن سرآمدان استان و معرفی توانمندی‌های آنان در رفع نیازهای‌ موجود نیز اثرگذار است؛ به همین دلیل همکاری و تعامل دیگر نهادها در این امر اهمیت بالایی دارد.

وی در پایان یادآور شد: برنامه‌های نخبگانی استان در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا از فضای حقیقی به مجازی منتقل شده است اما خوشبختانه بنیاد استان در همین شرایط هم توانست برنامه‌های متعددی را در فضای وب اجرا کند

تاریخ انتشار : 1399/04/02
کد : 76
تعداد بازدید: 202

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601