دوشنبه 16 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با هدف تسهیل ورود فارغ التحصیلان دانشگاهی به اقتصاد دانش بنیان

جلسه هماهنگی راه اندازی کارخانه تولید فناوری برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد نخبگان لرستان، این جلسه به ریاست مهندس ولیزاده و با حضور رئیس بنیاد نخبگان لرستان و دیگر نهادی فناورانه استان برگزار شد.

ولیزاده در خصوص راه اندازی کارخانه تولید فناوری گفت: کارخانه تولید فناوری یکی از مباحث روز دنیاست که لرستان نیز در این راه باید با این موضوع همگام شود .
وی تصریح کرد: هدف توسعه لرستان بوده و این امر مستلزم پیگیری و مشارکت همه جانبه است.

معاون استاندار اظهار داشت: در همین راستا اقداماتی مانند برگزاری جلسات هماهنگی، تأمین اعتبار و اختصاص یک مکان مناسب با طرح در دستور کار قرار گرفت که فرآیند تأمین اعتبار آن تا حدودی انجام شده و رایزنی ها برای مکان اجرای طرح در حال انجام است .

مهندس ولیزاده در ادامه افزود: در خصوص مکان طرح با در نظر گرفتن زمان بر بودن فرآیند ساخت و ساز و توجه به قانون اقتصاد مقاومتی، مکانی که از پیش ساخته شده و به صورت بلا استفاده یا متروک باشد مد نظر است. دستگاه های اداری در این خصوص ظرفیت‌ها را بسنجند و ترجیحاً مکان مورد نظر نیز در محدوده شهری واقع شده باشد.

حمزه امیری، رئیس بنیاد نخبگان لرستان، حمایت از شکل گیری و رشد استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین در استان، حمایت از توسعه زیست بوم نوآوری در دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی و پژوهشی، تسهیل ورود دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی به اقتصاد دانش بنیان و ایجاد ثروت از فعالیت های فناورانه، بهره گیری از ظرفیت بنگاه های اقتصادی و صنایع موجود در استان به ویژه بخش خصوصی برای ارتقای زیست بوم نوآوری در استان لرستان همچنین توسعه ظرفیت نوآوری و فناوری در بنگاه های اقتصادی فعال از طریق گسترش روابط با بنگاه های اقتصادی را از مزایای راه اندازی کارخانه تولید فناوری دانستند و قول مساعد جهت پیگیری اقدامات آن در معاونت علمی و فناوری شدند.

لازم به ذکر است که پیشنهاد مرکز نوآوری در استان توسط بنیاد نخبگان انجام پذیرفت.

تاریخ انتشار : 1399/03/10
کد : 71
تعداد بازدید: 70

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601