یکشنبه 5 بهمن 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رییس بنیاد نخبگان استان لرستان:

تربیت دانش‌آموز خلاقِ ضامن دانشگاه پویا در آینده است . 

امیری گفت: کشور تنها زمانی در آینده دانشگاه پویا خواهد داشت که امروز بتواند در مدرسه دانش‌آموزان خلاق و ایده‌پرداز تربیت کند.

حمزه امیری؛ رییس بنیاد نخبگان استان لرستان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رساین بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی در حوزۀ دانش‌آموزی، گفت: بی‌شک هر تغییری برای ایجاد شدن نیازمند فرهنگ‌سازی است

وی افزود: بهترین زمان برای تغییر و اصلاح رویکردهای آموزشی و همچنین جهت‌دهی به استعدادهای متنوع افراد، دوران مدرسه و از سنین پایین است.  
امیری ادامه داد: بر همین اساس، بنیاد نخبگان استان لرستان در کنار هم‌افزایی و تعامل با دانشگاه‌ها و اجرای برنامه‌های حوزه مستعدان‌برتر دانشجویی مانند استارت‌آپ ویکندها، بخش زیادی از برنامه‌ها و اقدامات خود را روی دوران دانش‌آموزی متمرکز کرده و به همین دلیل تعامل با آموزش‌وپرورش را به عنوان یک اولویت در دستورکار خود قرار داده است.

رییس بنیاد نخبگان لرستان تصریح کرد: در سال گذشته بسیاری از برنامه‌های بنیاد نخبگان استان با همکاری و تعامل با آموزش‌وپرورش استان ایجاد شده است که رویکرد غالب آنها نهادینه کردن دو مفهوم مهم خلاقیت و ایده‌پردازی بود.

امیری اضافه کرد: سامانه ایده و خلاقیت توسط بنیاد نخبگان استان ایجاد شدتا افراد ایده‌های خلاقانه خود را در هشت حوزه مختلف مانند فنی‌ومهندسی، علوم‌پزشکی، علوم‌پایه، علوم‌انسانی و علوم‌اجتماعی، کشاورزی و دامپروری و البته مستندات خود را بارگذاری کنند تا بعد از راستی‌آزمایی زمینه برای اجرای آنها فراهم شود. علاوه بر این، تعاملاتی نیز با دستگاه‌ها و نهادهای درون‌استانی انجام شده که این ایده‌ها بتوانند عملیاتی شوند.

وی در پایان تأکید کرد: کشور تنها زمانی در آینده دانشگاه پویا خواهد داشت که امروز بتواند در مدرسه دانش‌آموزان خلاق و ایده‌پرداز تربیت کند که در حوزه‌های علاقمندی خود فعالیت‌های نوآورانه داشته باشند.

تاریخ انتشار : 1399/01/30
کد : 69
تعداد بازدید: 285

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601