پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با هدف تقویت اکوسیستم کارآفرینی در لرستان

 جلسه هماهنگی دومین رویداد استارتاپی ایدوکا( ایده وکارآفرینی لرستان) برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد نخبگان لرستان؛ جلسه هماهنگی دومین رویداد استارتاپی «ایدوکا» با حضور برگزارکنندگان رویداد تشکیل شد. این رویداد ملی قرار است طی روزهای 14، 15 و 16آذرماه سالجاری، توسط بنیاد نخبگان استان و به میزبانی دانشگاه لرستان  با هدف «برندسازی صنایع خلاق و صنایع فرهنگی لرستان»، برگزار شود.

حمزه امیری، رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان، گفت: این «رویداد استارتاپی» با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری، توسط بنیاد نخبگان استان و همکاری دانشگاه لرستان و دیگر دستگاه های علمی و فناورانه استان 14 لغایت 16 آذرماه 97 ، برگزار می شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان تصریح کرد: علم در سطح دانشگاه‌ها نباید فقط در سطح تئوریک باقی بماند؛ بلکه رویکرد و برنامه این است که دانشگاه‌ها به‌سوی دانشگاه‌های نسل سوم و حتی دانشگاه‌های نسل چهارم، حرکت کنند و اقدامات خوبی هم در این راستا انجام شده است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان، خاطرنشان کرد: حمایت اثرگذار از ایده‌پردازی‌هایی که قابلیت اجرایی داشته باشند، منجر به شکل گیری هسته ها و واحدهای فناور می‌شود.

فیضیان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان، نیز در این جلسه گفت: ایده‌پردازی و فعالیت‌های استارتاپی، بایستی در تناسب با تقاضاسنجی در جامعه باشند».

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان، اظهار داشت:«ایده‌پردازی و خلاقیت، بایستی در ارتباط مستمر با رفع مشکلات جامعه باشد و همچنین، مورد حمایت بخش صنعت و بخش سرمایه‌گذاری، قرار گیرد».

وی تصریح کرد:«باید کوشش کنیم ارتباط بین ایده‌پردازان و سرمایه‌گذاران، تقویت و بیشتر شود».

معاونان فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی دانشگاه لرستان(دکتر فلاحی‌اصل و دکتر یونسی)، دبیر اجرایی رویداد( رحمان کلانتری)، مدیر «کارآفرینی و ارتباط با جامعه‌ی» دانشگاه لرستان، دکتر سیدنجم‌الدین الماسی، معاون وی (دکتر لیلا اکبریان) و رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان(دکتر حسین حاتمی)، در این جلسه حضور داشتند و نقطه‌نظرات خود را در جهت هرچه بهتر برگزارنمودن دومین رویداد استارتاپی «ایدوکا» _ ایده‌پردازی و کارآفرینی لرستان_ بیان نمودند. 

تاریخ انتشار : 1397/08/15
کد : 57
تعداد بازدید: 136

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601