شنبه 14 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در نشست هم اندیشی بنیاد نخبگان لرستان با دانشگاه آیت اله بروجردی مطرح شد

رویکرد تنوع استعدادها برای مستعدین برتر دانشجویی در دانشگاه ها ملاک عمل قرار گیرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان لرستان؛ در راستای افزایش ارتباط دانشگاه ها با بنیاد نخبگان استان، نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر دانشگاه آیت اله بروجردی با رئیس بنیاد نخبگان لرستان برگزار شد.

این نشست با حضور حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان لرستان، حسن مروتی؛ رئیس دانشگاه آیت اله بروجردی، معاونین، مدیران، اساتید و مستعدین برتر دانشجویی با هدف تعامل و برنامه ریزی بیش از پیش در جهت اجرای برنامه ها و همچنین تشریح سیاست های بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه آیت اله بروجردی برگزار شد.

در این نشست، دکتر حسن مروتی؛ رئیس دانشگاه آیت اله بروجردی، ضمن ابراز خرسندی از حضور بنیاد نخبگان استان در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه آیت اله بروجردی، هدف از این جلسات را آشنایی و ارتباط مستقیم دانشگاهیان با سیاست های بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد.

دراین نشست رئیس بنیاد نخبگان لرستان به بیان سهم استان، بویژه سهم دانشگاه آیت اله بروجردی در بهره مندی ازتسهیلات و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان، در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها و استان‌ها اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای سیاست های بنیاد نخبگان در دانشگاه ها، تاکید بر رویکرد تنوع استعدادهای دانشجویی در مقابل رویکرد یکسان نگری آنهاست.

دکتر امیری در ادامه به تشریح آئین نامه ها و حمایت های بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت.

وی دربخش دیگری از صحبت ها به بیان تفاوت نخبه و استعداد برتر براساس تعاریف و رویکردهای اصلی در شناسایی مستعدان پرداخت.

رئیس بنیاد نخبگان استان علاوه بر تشریح وظایف و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به معرفی ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کانون پتنت ایران پرداخت و خواستار ارائه طرح های پژوهشی و فناوری از سوی اساتید دانشگاه جهت ارسال به ستادهای مذکور شد.

گفتنی است درپایان این نشست به پرسش های اعضای هیئت علمی و دانشجویان پیرامون حمایت ها و تسهیلات بنیاد نخبگان پاسخ داده شد.

 

تاریخ انتشار : 1398/08/04
کد : 47
تعداد بازدید: 143

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601